Prodáváme a servisujem EET pokladny KASA FÍK.

Program bez měsíčních paušálů.

 

20170214 Kasa Fík      20170205 EET pokladny

 

Objednávky přijímáme na prodejně:

 

PRODEJNA A SERVIS KANCELÁŘSKÉ TECHNIKY

9. května 172

664 11 Zbýšov

tel/fax: 546411146

 

Kasy skladem na prodejně.

 

         Podnikatelé musí k EET tisknout informační cedulky

Publikováno 20. 09. 2016 · Upraveno 22. 09. 2016

Pokud se vás týká elektronická evidence tržeb (EET), už si začněte vyhlížet místo, kam pověsíte nové informační oznámení. To je jedna z povinností, které se k elektronické evidenci vztahují.

Jestli na povinné oznámení zapomenete, hrozí vám pokuta 50 000 Kč.

Oznámení musí být v provozovně dobře viditelné a čitelné. Zákazník z něho zjistí, že obchodník platby elektronicky eviduje. Později si může přes internet ověřit, že prodejce platbu skutečně zaevidoval.

Na oznámení musíte mít ze zákona tento text:

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Pro podnikatele, kteří evidují ve zjednodušeném off-line režimu, připravili poslanci tuto verzi:

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Příjemce tržby eviduje tržby ve zjednodušeném režimu, tzn. je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně nejpozději do 5 dnů.

Informační povinnost se týká i majitelů e-shopů, kteří do elektronické evidence tržeb spadají. Oznámení musí mít vyvěšené na svých webových stránkách. Zákon neurčuje, kde přesně na webu musí být informace uvedeny.

EDIT 22. 9. 2016: Řemeslníci, kteří chodí po domácnostech a nemají stálou provozovnu, pravděpodobně informační oznámení nemusí mít. Nemají si ho totiž kam vystavit. V metodice k tomu ministerští úředníci píší následující:

Existence informačního oznámení, příp. jeho modifikace co do viditelnosti a čitelnosti je vyloučena z povahy věci v případech některých činností prováděných v terénu či u zákazníka. Tyto situace budou posuzovány s ohledem na konkrétní okolnosti daného případu.

            Je tady kontrola

Dodržování elektronické evidence tržeb včetně vyvěšení oznámení budou kontrolovat úředníci z finančního úřadu a z celní správy. Pokud kontroloři zjistí, že vám povinný informační text chybí, hrozí vám pokuta až 50 000 Kč.

Ještě vyšší jsou sankce za hrubé porušení či nedodržení elektronické evidence. Jestliže se proviníte opakovaně, hrozí vám pokuta až půl milionu nebo zavření provozovny.

Jako první si budou informační cedulky tisknout hoteliéři a restauratéři. Elektronická evidence se jich začne týkat od začátku prosince 2016.